ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Раді вітати Вас на сайті нашого освітнього закладу!

Рівненська гімназія №17 Рівненської міської ради

/Files/images/2/aaa123.jpg

33004 м. Рівне, вул. Тиннівська, 82

(0362) 63-23-41

rivne.school17@gmail.com

Дякуємо EDUkIT за наш сайт!

В УКРАЇНІ ДІЯТИМЕ НОВИЙ ПОКРАЩЕНИЙ ПРОЕКТ З КІБЕРБЕЗПЕКИ BRAMA (БРАМА)

/Files/images/1_dthtcyz_2020/rjinjhbc/saytik/bramaQR.jpg

Це синсргія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі. Наші цілії'

• Знищення російських осередків в Інтернеті

• Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі

• Протидія наркотикам та шахрайству

• Навчання та тренінги з кібергігієни

• Просвіта населення щодо інформаційної гігієна

• Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

/Files/images/1_dthtcyz_2020/rjinjhbc/saytik/БРАМА 2.jpg

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA». Що ми пропонуємо учасникам:

1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;

2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долучсності до масового надсилання скарг;

3. отримати поради щодо медіа та кібсрграмотності;

4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;

5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у паш мсдіапростір.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики - роботи ще багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників. Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час!

/Files/images/nova_2/зображення_viber_2023-10-05_19-48-15-318.jpg

Що робити, щоб не попастися на хитрощі кібермародерів

1. Грошова допомога

В популярних месенджерах та соцмережах кібермародери під виглядом міжнародних організацій, соціальної платформи єДопомога, порталу державних послуг Дія, відомих українських брендів тощо пропонують громадянам, що постраждали від війни, отримати грошову допомогу.

Якщо хтось вам пропонує отримати грошову допомогу через чат-бот, — це шахрайська схема! Якщо для отримання допомоги потрібно сплатити державне мито — це також шахрайська схема, оскільки під час отримання допомоги державне мито не сплачується.

Будьте уважними до деталей під час введення своїх персональних даних, паролів, карткових реквізитів. Завжди звертайте увагу на доменне ім’я та зону сайту.

2. Інтернет-торгівля

Купувати в Інтернеті вигідно, але стережіться шахраїв!

Кібершахраї виманюють у громадян грошові кошти, карткові реквізити та облікові записи онлайн-банкінгу.

Поради користувачам OLX: Що робити?

1. Звертайте увагу на адресу (OLX має вигляд olx.ua, а мобільна версія сайту – m.olx.ua). Решта: olxposhta.com, olx.cx, 0lx.in.ua тощо – шахрайські сайти-клони.

2. Оговорюйте деталі угод лише в особистому кабінеті OLX!

Не переходьте у месенджери (Viber, Skype, Telegram, WhatsApp тощо) – там вас OLX вже не захистить.

3. Оформлюйте угоди з «OLX Доставка» лише на OLX.UA – в особистому кабінеті.

Користуючись послугами торгових онлайн-майданчиків або дошок оголошень, не йдіть у месенджери, листуйтесь лише в чаті сервісу.

Лише номер картки! — Пам’ятайте, для отримання будь-якого переказу на вашу картку достатньо надати покупцеві (відправнику грошей) лише її номер.

3. Телефонне шахрайство

Три речі, які вам ніколи не запропонує зробити дійсний співробітник банку або мобільного оператора:

1. Надати трьохзначний код безпеки зі звороту вашої картки, ПІН-код та облікові записи до онлайн-банкінгу.

2. Надати банківські SMS-коди та коди, отримані від мобільного оператора.

3. Встановити на телефон або ноутбук програму для віддаленого доступу (TeamViewer, AnyDesk, RMS, RDP, Radmin, Ammyy Admin, AeroAdmin).

Пам’ятайте, у разі шахрайської операцій банк блокує рух коштів на картці, і сам клієнт телефонує для розблокування, називаючи кодове слово та надаючи персональну інформацію для віддаленої ідентифікації; зворотна ситуація — це шахрайство.

4. Викрадення акаунтів у соціальних мережах та месенджерах

На ваш акаунт була подана скарга. Будь ласка, підтвердить Ваш обліковий запис в Телеграм.

Кібермародери зламують акаунти користувачів у Facebook, Instagram, Telegram, Viber тощо для подальшої розсилки повідомлень з проханням позичити грошей, поширення шкідливого програмного забезпечення та дезінформації.

Двофакторна автентифікація (2ФА) не захистить ваш акаунт на 100%, – втім, від більшості поширених скамів вона допоможе.

Створюйте складні та унікальні паролі. Складні – це з літерами, цифрами та спеціальними символами. Пароль повинен бути унікальним та не містити персональної інформації про Вас.

Перевіряйте електронну пошту та SMS. Коли ви реєструєтеся у соціальній мережі або месенджері, то прив’язуєте до облікового запису свій e-mail та телефон, на які сервіси надсилають автоматичне повідомлення про вхід до облікового запису з нового пристрою.

Дія. Цифрова освіта.

Ознайомитись із корисною інформацією щодо національної онлайн-платформи для розвитку цифрової грамотності ви зможете за вказаним посиланням

https://osvita.diia.gov.ua

Проект "MRIYA"

З метою покращення медіа-грамотності українців , протидії дезінформації та зменшення впливу ворожої пропаганди на суспільство розміщуємо на офіційному веб-сайті Рівненского ліцею №17 Рівненської міської ради інформацію про розроблену кіберполіцією України платформу «MRIYA» - проєкт, який, на даний момент, є найбiльшою спiльнотою, що успiшно протидiє росiйськiй агресiї в мережi «Інтернет».

Відеопрезентацію проекту «MRIYA» ви можете переглянути в мережі «Інтернет» за вказаним посиланням :

https://fb.watch/jpmm0LX_4P/

/Files/images/18_grudnya_2020/Логотип.jpg

/Files/images/30_schnya_2020/banerBPD_120x160.jpg


В умовах воєнного стану особи, які здобули базову середню освіту (закінчили 9 класів) або повну загальну середню освіту (закінчили 11 класів) в Україні, але не мають на руках раніше отриманого документа про загальну середню освіту та не мають серії та номера цього документа, можуть отримати всю інформацію про документ про загальну середню освіту, що міститься в Реєстрі документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти, від державного підприємства «Інфоресурс». Для цього здобувачу освіти або його законному представнику (одному з батьків, опікуну тощо) чи родичу, який має підтверджуючі документи особи, потрібно звернутись:

або із паперовою чи електронною заявою (форму можна завантажити за посиланням https://www.inforesurs.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/zrazok-zaiavy-na-informatsiiu-pro-dokument-pro-zso.docx) до будь-якого закладу загальної середньої освіти (школи, ліцею, гімназії) в Україні, поряд з яким заявник перебуває або проживає на момент подачі заяви (незалежно від місця отримання освіти особою, інформація про документ про освіту якої запитується). Заклади загальної середньої освіти негайно передають ці заяви в Навчальний інформаційно-інноваційний відділ Управління освіти, який надсилає їх разом з узагальненням державному підприємству «Інфоресурс» протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідних заяв;

або, в разі наявності кваліфікованого чи удосконаленого електронного підпису, із електронною заявою (форму можна завантажити за посиланням https://www.inforesurs.gov.ua/wp-content/uploads/2022/03/zrazok-zaiavy-na-informatsiiu-pro-dokument-pro-zso.docx) до державного підприємства «Інфоресурс» (адреса електронної пошти info@inforesurs.gov.ua).

Державне підприємство «Інфоресурс» за результатами розгляду кожної заяви за вказаною формою, отриманою як безпосередньо від заявника так і через орган управління у сфері освіти, надасть запитувану інформацію про документ про освіту на зазначену в заяві адресу.

За наявності питань додаткову інформацію можна отримати по телефону за номером (063) 962-69-73


ЄДИНИЙ ПОРТАЛ ПРО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ.

«Освіторія» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за підтримки Міністерства освіти і науки України створили єдину платформу про навчання під час війни OSVITANOW.ORG.

На порталі можна отримати офіційну інформацію з питань: як влаштувати дитину в садок чи школу закордоном, як отримати документи про навчання, як бути зі вступною кампанією цього року? Та інші Щоб допомогти відновити освітній процес, на платформі osvitanow.org зібрали усю актуальну для українців інформацію про навчання в Україні та закордоном.


Починаючи з 2001 року у період з 25 листопада до 10 грудня в Україні проводиться широка інформаційна кампанія „16 днів проти насильства”. В рамках проведення тематичних заходів, з метою привернення уваги та підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь-яких його проявах, Нацсоцслужбою створено відеоролик „Ми - проти насильства”. Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення зазначено, що даний відеоролик має ознаки соціальної реклами.

Посилання на відео: wym-1639088414667


/Files/images/psihologchna_slujba/IMG-383cfcf25b1582243d9e9238e82cee05-V.jpg

/Files/images/psihologchna_slujba/IMG-7fc8d82d2f5eebd7915faf7aa537dfb4-V.jpg

/Files/images/psihologchna_slujba/IMG-0a31272f6eb3a57f9ecf8b70e22f243b-V.jpg


/Files/images/2020_berezen/1/129.jpg

Безкоштовна Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства - 116-123.


Відеоролик "Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України"

Посилання: wym-1640780673807

/Files/images/normativn_dokumenti/Я61.jpg


/Files/images/1_dthtcyz_2020/23F1725B-87F3-4903-AE54-57D442598C58 (1).jpeg

/Files/images/1_dthtcyz_2020/1.jpg

/Files/images/1_dthtcyz_2020/2.jpg

/Files/images/1_dthtcyz_2020/3.jpg

/Files/images/1_dthtcyz_2020/4.jpg

/Files/images/1_dthtcyz_2020/5.jpg

З метою якісного реагування на порушення прав та свобод дитини, можливості своєчасного особистого звернення дитини про надання допомоги, покращення обізнаності дітей, куди їм можна звернутисяпершочергово по допомогу, розміщуємо контакти Служби у справах дітей, що наведені нижче:
Адреса: вулиця Поштова, 2;
Електронна адреса: nepovnolitni@ukr.net;
Відділ правового та соціального захисту дітей: 63-62-92;
Відділ опіки та піклування: 63-41-66
Адміністрація
Посилання на платформу Всеукраїнська школа онлайн
https:lms.e-school.net.ua